Новини

Школу в Подо-Калинівці планують залишити

Напередодні об’єднання громад та наближення реформи децентралізації всі освітяни Олешківського району турбуються і шукають відповіді на запитання: а чи залишиться та чи інша школа в селі? Звісно, початковій освіті нема за що переживати, а ось старшим класам – треба задуматися. У майбутньому впевнені вчителі та учні Подо-Калинівської школи – тут планують лишити все так, як є.

Нині у цьому навчальному закладі 181 учень та 18 педагогів. Зрозуміло, що школа розрахована на більшу кількість дітей, однак демографічна ситуа­ція нині диктує власні правила. Учнів Подо-Калинівської школи добре знають в районі. Саме місцеві школярі вибороли минулого року приз за кращу шкільну республіку в районі, стосовно конкурсів та олімпіад – теж не пасуть задніх.

Окремої уваги заслуговує матеріально-технічне забезпе­чення школи. Ці питання вже понад 7 років допомагає вирішувати місцевий спонсор, депутат районної ради, керівник ФГ «Восход» Віктор Пунгін.

- Я стала директором 7 років тому, - згадує керівник навчального закладу Наталія Самборська. – Ще тоді звернулася до Віктора Олександровича за допомогою – і він пішов назустріч. Починалося все з невеликої допомоги, однак він завжди приїздив і запитував: «Які є потреби? Що необхідно?». І таким чином ми дійшли до того, що відремонтували їдальню з допомогою Віктора Олександровича. А нині у нас капітально відремонтований кабінет світової літератури, а в першокласників – плазмовий телевізор! Тобто, ця допомога неодноразова і не одноденна. Взяти хоч би їдальню – кахлі, панелі, зашпатльовані стіни, нові меблі, ремонт – все це зроблено саме за спонсорські кошти. Тепер школярам приємно тут обідати, і гостей в шкільну їдальню не соромно запросити.

Звернення керівництва шко­­ли та батьківського комітету Віктор Пунгін ніколи не лишав без уваги. Тепер шкільні коридори в новеньких панелях, до їдальні приємно зайти, все чистеньке і пофарбоване – одним словом сільська школа просто радує око.

 

Школу в Подо-Калинівці планують залишити

 

- Ноутбук для вчителів, принтер, обладнання – у таких проханнях вчителі Подо-Калинівської школи завжди знаходять підтримку. Чого вартий лише кабінет з зарубіжної літератури. Нині там абсолютно все нове, ремонтні роботи, за словами директора школи, «потягнули» на 400 тисяч гривень, - розповідає заступник директора, вчитель світової літератури Таміла Таран.

- Допомога у проведенні різних семінарів, подарунки учням до новорічних свят: нашу школу Віктор Олександрович ніколи не лишає без уваги, - говорить педагог-організатор Надія Рибак. – До того ж саме в нашій школі виховуються найкращі спортсменки! Наші дівчата вже чемпіони України з футболу. Ними опікується виключно Віктор Олександрович – форма, інвентар, змагання. І всі ми бачимо результат цієї опіки – дівчатка досить рідко посідають останні місця в змаганнях.

 

Школу в Подо-Калинівці планують залишити

 

Окрему вдячність Віктору Пунгіну висловлюють вчителі за те, що він, як депутат районної ради ніколи не забуває про потреби навчального закладу. І, як тільки мова йде про виділення коштів з бюджету, Віктор Олександрович особисто курує ці питання.

- За 37 років нам нещодавно вперше повністю замінили каналізацію, підвели водопостачання до медичного кабінету, зробили вимощення. Все це звісно за державні гроші, але як їх виділяють і скільки це займає часу – знають тільки освітяни. Тому дуже приємно, що на нашу маленьку сільську школу звернули уваги саме тоді, коли депутатом райради став Віктор Пунгін, - продовжує розповідь директор Наталія Самборська.

Звісно, дуже приємно, що у школи є подібні помічники. Хочеться, щоб праця та зусилля, що вже вклали у Подо-Калинівську школу не пропали задарма. Зараз у селян є надія на те, що школа після об’єднання громади лишиться. Головне, щоб ця надія стала реальністю. Адже зруйнувати завжди легше, ніж будувати і підтримувати в гарному стані будівлю, в якій діти здобувають найцінніше – знання.

 

Автор: Єлизавета Адамчук

 

Олешківський вісник

Joomlarulit.com.